KENYA SRPEN 2009


 

Tato cesta, která měla charitativní účel nás opět zavedla do Keni. Jelikož v lednu 2009 jsem s kamarádem Danem Ručkalem uskutečnil mojí již pátou expedici a to do Keni, Ugandy a Tanzanie. Poznali jsme spoustu přátel, spoustu krásy – příroda, zvířata, ale hlavně také mnoho smutku, bídy a utrpení. To největší utrpení, které jsem viděl bylo ve městě Nanyuki, když jsem zavítal natvrdo do místních Slumů a navštívil dětský domov s dětmi postiženými AIDS. Díky této zkušenosti jsem spolu s ředitelkou dětského domova založil charitativní organizaci ONE MORE DAY FOR CHILDREN posvěcenou Keňskou vládou, ve které působím jako více president a to samé jsem založil v České republice pod stejným názvem.  Tato organizace se již stará a bude starat o děti ze slumů trpících hladomorem a nemocí AIDS v provincii NP Mount Kenya a města Doldol. Po uplynutí 5 měsíců jsem se rozhodl vrátit zpět do Keni a jak svými finančními prostředky tak prostředky vybrané při různých charitativních činnostech, které jsem uspořádal v České republice jsme odjeli pomoct již zmíněným dětem. Odjeli? Ano, přidal se ke mě nový člen – majitel restaurace U Zelených ve městě Beroun Jaroslav Tarczal, který shlédl dokumentární film o těchto problémech a odjel se mnou do Keni. Tento film jsem natočil a sestříhal v únoru tohoto roku. Na České lidi zapůsobil natolik, že se rozhodli také pomoci a finančně přispěli různými částkami. Proto tato cesta, která Vás zavede do vnitra Keni a dozvíte se o tom, jak a jakým způsobem jsme naložili s finančními dary organizace ONE MORE DAY FOR CHILDREN – OMDC.

 

Sarafina Kaari (8 let)
Od narození má AIDS, kterým se nakazila krví od své matky. Maminka jí zemřela před 2 roky na AIDS. Žije s prababičkou a pěstouny. Spí na hliněné podlaze v domě z plechů a prken..

Více se o Sarafině dozvíteenglish
Partneři
Asfalt.cz - provádíme opravy a homogenizace silnic, komunikací, chodníků a železničních přejezdů. Dále zajišťujeme opravy spár v komunikacích, opravy propadlých kanalizačních vpustí a šachet a veškeré práce s tímto spojené. Expedice-World.cz Lov mečounů - cestovní agentura DORADA. Destination City Guides By In Your Pocket TOPlist
RF-HOBBY