OMDC 116 - Anne Sandi Mungai


Prohlédnout fotky

Poté, co se jejich matce nepodařilo sehnat práci, definitivně od nich utekla a veškerou výchovu přenechala na jejich otci. Ale i on sešel na zcestí a rozhodl se děti opustit a najít si novou ženu. V Katonga si děti postavili malý slum (manyatta), aby zde mohly bydlet, ale byl pro ně příliš malý. Děti proto zůstávaly u sousedů.

Jelikož byl jejich otec extrémně chudý a nebyl schopný se vypořádat s klasickými domácími povinnostmi a tak se v roce 2012 vrátil zpátky. Rozhodl se, že jednu z dívek prodá do manželství, aby dostal vyplaceno věno. Na základně zvyků, musel otec pro starší přinést alkohol. Muž, který byl vybrán na provdání byl starý a pocházel z Kiloku.

12.září 2012, bylo vše vyřízeno a připraveno k vdavkům a to na den 14.září 2012. Bylo připraveno pivo a zvířata stažená z kůže. Muž připravl nový přístřešek, kam se odebere se svou ženou. Pastor, který byl ve vedlejší vesnici se pokusil dívkám pomoci utéct a informoval OMDC, konkrétně pana Olio. On, společně s doktorem Paulem a policií v den obřadu zamířil na dané místo, aby mohli dívky osvobodit.
Nicméně místní starosta na tuto akci upozornil také, dřív než stačil záchranný tým dorazit. Dostali tak pouze muže, který připravoval tradiční pivo a čekající dívky. Muž, kterého si měly vzít, jim unikl. Tým vzal obě dívky sebou a proběhlo zatčení jejich otce. V cele zůstal však pouze pár dní, poté byl propuštěn.
Obě dívky byly převezeny do nemocnice a poté do dětského centra v Laikipia, OMDC bylo dáno avizo, aby mohly obě dívky ubytovat ve svém nově postaveném dětském domově.

Během inspekce domu kvůli registraci, 27. září, vedoucí prohlásil, že dívky musí být pod ochranou a trvalou péčí a byly zaregistrovány mezi ostatní děti OMDC do dětského domova. Dívky následně začly opět navštěvovat školu.

Začly chodit do základní školy v Doldol a to v listopadu do druhé a třetí třídy. Úředník OMDC jim pomohl zajistit do školy knihy, učebnice a uniformy. Dívky byly zcela začleněny mezi ostatní děti. Dívky se nechtějí vrátit domů. Chtějí pokračovat ve studiu a jednoho dne být vzdělané dívky, dále pak starající ženy, které budou pomáhat jiným dětem.

Pro uskutečnění jejich snu je potřeba, aby byly zařazeny do sponzorského programu OMDC, čehož bychom si velmi vážily.

 

Sarafina Kaari (8 let)
Od narození má AIDS, kterým se nakazila krví od své matky. Maminka jí zemřela před 2 roky na AIDS. Žije s prababičkou a pěstouny. Spí na hliněné podlaze v domě z plechů a prken..

Více se o Sarafině dozvíteenglish
Partneři
Asfalt.cz - provádíme opravy a homogenizace silnic, komunikací, chodníků a železničních přejezdů. Dále zajišťujeme opravy spár v komunikacích, opravy propadlých kanalizačních vpustí a šachet a veškeré práce s tímto spojené. Expedice-World.cz Lov mečounů - cestovní agentura DORADA. Destination City Guides By In Your Pocket TOPlist
RF-HOBBY