Fotogalerie a informace SRPEN 2013


Detaily ohledně školy a třídy zůstávají stejné jako v únorovém reportu. Nic se nezměnilo. Seuri je nyní na srpnových prázdninách. Je v konečném ročníku základní školy, což je velmi důležité. Popravdě mu zbývá už jen jedno školní období. První týden v prosinci bude skládat svoji závěrečnou zkoušku. Takže potřebuje hodně soustředění, výuky a podpory stejně tak jako modliteb. Řekl mi, abych Vám připomněla abyste mu poslali kartičku s úspěchem v prosinci.
Během posledních zkoušek získal 419 bodů z 500. Což je úžasné Pokud si tento úspěch udrží, nebo získá alespoň více než 400 bodů, dostane se na Národní školy, které jsou kompletní garancí toho, aby se dostal na univerzu, pokud tedy nezleniví nebo nebude nadbytek. Říká že toto je jeho cíl.
Jeho třída byla za odměnu na 4denním výletě v Mombasa. Tohle pro ně byla veliká motivace, že mohli relaxovat a potom, když se vrátili do školy, tvrdě pracovali aby prošli zkouškami. Přes veškeré zapamatování hodné návštěvy mi řekl, že viděl Fort Jesus, což je z historickou pamatákou...ne moc lidí mělo to štěstí toto místo navštívit, já se řadím mezi ně i v mém věku!!! Slyšela jse o něm pouze z hodin historie! Další místo které navštívili bylo Vasco Da Gama Pillar v Malindi o kterém mi pověděl. Taktéž viděl Indický Oceán, dotýkal se jeho vody a dokonce v ní plaval!!! Wow...Sám říká, že to bylo jako sen! Když se vraceli zpět, zastavili se v Nairobi, kde se podívali na Národní Parlament. Viděl kde vznikají keňské zákony seděl v relaci a poslouchal členy Parlamentu a to ho obohatilo v tom, že nyní více chápe sociální studia. Majitel školy je bývalý mluvčí Parlamentu, byli nadšení že mohli vidět jeho bývalou kancelář a hodně fotek z různých událostí, kde byl vyfocen.
Doma přes prázdniny, díky tomu že je prvorozený z 8mi dětím hodně pomáhá. Pomáhá matce s domácími pracemi a v noci hledá zbytky světla aby si mohl aspoň opakovat. Další z jeho sourozenců mi říká, že je stále doma a ještě se nepřihlásil do školy. Vidí sebe sama jako figurku otce a ví, že do rodiny může přinést změny jen skrz vzdělání. Právě proto si přeje stát se lékařem, aby si v budoucnu mohl otevřít vlastní nemocnici blíž k ranči aby mohl být schopen pomoct dětem z chudé komunity.
Je velmi povzbuzený podporou a dobrotou jeho České rodiny, že mu pomáhá uvědomit si jeho plný potenciál. Věří že v budoucnu tuto misi lásky nějak oplatí. Seuri nyní vyrostl v plně adolescentního chlapce. Doufá, že poté co v prosinci úspěšně zakončí tuto etapu zkouškami a bude plnohodnotný Moran. Myslí si, že to bude uděláno tradiční Smaburu cestou, kde zůstane v divočině na nějaký čas s ostatními. Nicméně ví, že toto vyžaduje hodně insvestice a věří že mu dobří přátele pomohou sehnat potřebné zdroje. Bez tohoto ví, že by nebyl ani respektován natož sebevědomí, jakmile by vstoupil do 1 útvaru, kvůli strachu ze šikany.

1380199316
1380199324
1380199332
1380199340
1380199348
1380199357
1380199366
1380199374
1380199383
1380199391
1380199399
1380199407
Sarafina Kaari (8 let)
Od narození má AIDS, kterým se nakazila krví od své matky. Maminka jí zemřela před 2 roky na AIDS. Žije s prababičkou a pěstouny. Spí na hliněné podlaze v domě z plechů a prken..

Více se o Sarafině dozvíteenglish
Partneři
Asfalt.cz - provádíme opravy a homogenizace silnic, komunikací, chodníků a železničních přejezdů. Dále zajišťujeme opravy spár v komunikacích, opravy propadlých kanalizačních vpustí a šachet a veškeré práce s tímto spojené. Expedice-World.cz Lov mečounů - cestovní agentura DORADA. Destination City Guides By In Your Pocket TOPlist
RF-HOBBY