Fotogalerie a informace SRPEN 2013


Je v 5. třídě na základní škole v Ilpolei, kam byla přemístěna po zasedání soudu a OMDC vedení, když bylo doporučeno, aby se vrátila zpět do školy a aby se zamezilo jákemukoliv stigmatu ze strany spolužáků, byla přemístěna do nové školy, která je blíž zdravotnímu centru, vzhledem k jejímu zdravotnímu stavu.
Během učitelské stávky byla doma s její postarší matkou, která se zlepšila po soudním zasedání a dokonce přestěhovali svoji chýši z místa kde žili do bezpečnějšího místa, blízko k jejímu bratrovi, který si vedle nich staví svoji chýši pro jejich větší bezpečnost. Daří se jí dobře, školní rok pro ni byl krátký a kvůli jejímu špatnému zdravotnímu stavu kvůli těhotenství musela být často v nemocnici, nyní je doma a má těsně před porodem.
Dle učitelů ostatní studenty dohání dobře, ale kvůli rostoucímu stupni těhotenství, které bylo vidět se cítila mezi ostatními studenty nepříjemně.
Dle Nolari je ochotná se vrátit do školy a studovat za každou cenu a doufá, že to půjde v pořádku. Když jsme ji byli navštívit, byla noc a nás vřele uvítaly její sestry a matka. Nolari, když se doslechla, že přijel Jiří a Hellena, vyběhla z jejich malé masajské chýše, vrhla se na Jirku a pevně ho objímala a plakala. Jirka ji objímal taktéž a ujišťoval ji, že vše bude v pořádku a že její česká maminka se o ni bála a že ji přeje vše nejlepší. Ujistil ji, že její rodič nebyl naštvaný na ni, ale na hloupého muže, který ji v noci znásilnil a na to, že ho policie nezatkla.
Otočila se na mě s úlevným úsměvem a objala mě a zašeptala "woi, tetičko!!" Držela jsem ji u sebe a ujistila ji, že vše bude v pořádku. Poto jsem si musela sáhnout jak miminko kope a ona se stydlivě smála a řekla mi, že si přeje aby bylo zdravé a že doufá, že to bude děvče, protože potom by ji pojmenovala po své české mamince.
Po porodu je ochotná se vrátit do školy. Můj úkol je najít vyhovující dětský domov pro miminko, jelikož ten náš v Dol-dol stále není hotový a není tam elektrika, abychom dítě udržovali v teple. Ohledně tohoto budu dále v kontaktu. Dnes 10. září 2013 v 12:05 porodila holčičku, která se jmenuje Lenka po vás, její mamince, tak jak slíbila. Teď jste babička!! Její prsa jsou stále malinkatá. Porodila v igloo, ale jak ona tak miminko jsou v pořádku.

1377718623
1377718631
1377718638
1377718649
1377718657
1377718664
1377718672
1377718679
1377718692
Sarafina Kaari (8 let)
Od narození má AIDS, kterým se nakazila krví od své matky. Maminka jí zemřela před 2 roky na AIDS. Žije s prababičkou a pěstouny. Spí na hliněné podlaze v domě z plechů a prken..

Více se o Sarafině dozvíteenglish
Partneři
Asfalt.cz - provádíme opravy a homogenizace silnic, komunikací, chodníků a železničních přejezdů. Dále zajišťujeme opravy spár v komunikacích, opravy propadlých kanalizačních vpustí a šachet a veškeré práce s tímto spojené. Expedice-World.cz Lov mečounů - cestovní agentura DORADA. Destination City Guides By In Your Pocket TOPlist
RF-HOBBY